15 listopada 2022
WIELKIE TALENTY MAŁYCH DZIECI

Konferencja z udziałem prof. Krystyny Rymarczyk

Rodziców dzieci przedszkolnych i nauczania początkowego (0-3) zapraszamy na konferencję we wtorek 29 listopada o 18.30. Konferencja odbędzie się w budynku Szkoły ŻAGLE przy ul. Pożaryskiego 28 (wejście od strony ul. Żegańskiej 19). Naszym gościem będzie prof. Krystyna Rymarczyk Wydział Psychologii SWPS, Centrum Neuronauki).

Jeszcze nie tak dawno temu wielu naukowców wyrażało przekonanie, że to, czy dziecko zostanie utalentowanym muzykiem, matematykiem czy pisarzem, zależy w dużej mierze od jego wrodzonego talentu. Zakładano, że utalentowane dzieci rodzą się z bardziej rozwiniętymi niektórymi obszarami mózgu. Jednak dzięki nowoczesnym metodom badania mózgu, wiemy, że mózg człowieka – zwłaszcza dziecka – jest niezwykle plastyczny. Dzieci rodzą się z ogromnym potencjałem, który można rozwinąć w wielu kierunkach – wskazuje prof. Rymarczyk.

W drugiej części konferencji Jarosław Krasnodębski (Centrum Terapii Dziecka oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Jana Korczaka) będzie mówił o praktycznych sposobach wzmocnienia rozwoju dziecka.

Wtorek 29 listopada

G. 18.30

Szkoła ŻAGLE Międzylesie ul. Pożaryskiego 28

ZAPISY – Wielkie talenty – Szkoły Żagle (sternik.edu.pl)