10 maja 2023

Drodzy uczestnicy wyścigu Ojcowie na Start dziękujemy za Waszą obecność!

WYNIKI [KLIK]

ODBIÓR NAGRÓD

Jeżeli zespół ukończył wyścig na premiowanych miejscach I-III w kategoriach od I do IX dziewczynek lub chłopców i nie mógł zostać na ceremonii rozdania nagród, to puchary i upominki czekają na odbiór w sekretariacie szkoły ŻAGLE (ul. Pożaryskiego 28, wejście od ulicy Żegańskiej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

LISTY I GODZINY STARTU

Wyścig GŁÓWNY – roczniki 2007-2015
– godzina 10.00LISTA
– godzina 10.15LISTA
– godzina 10.30LISTA
– godzina 10.45LISTA
– godzina 11.00LISTA

WYŚCIG MINI – roczniki 2016-2019
– godzina 11.15LISTA
– godzina 11.30LISTA
– godzina 11.45LISTA
– godzina 12.00LISTA

Lista startujących (alfabetyczna)[KLIK]

Lista w kolejności numerów startowych[KLIK]

Dostępne one będą również w biurze na tablicach przy biurze zawodów.

W przypadku błędów na listach startowych zgłaszamy je bezpośrednio do namiotu SPORT-TIMING (przy bramie start/meta).

Tam można ewentualnie wprowadzić aktualizację na liście startowej drużyny zarejestrowane online.

Biuro zawodów, z którego odbieramy numery startowe, obsługuje wyłącznie wydawanie numerów.

 

MIEJSCE STARTU
Miejsce startu wyścigu: Szkoła Podstawowa nr 138, ul. Pożaryskiego 2 – https://goo.gl/maps/Lv7HLXsKeGyiTftc6

Dla uczestników został przygotowany specjalny parking na kilkaset aut przy przedszkolu nr 85 Leśny zakątek link do pinezki – https://goo.gl/maps/34GD8NQ3Vx315qqr6
Dziękujemy za rejestrację!

 

NRUMERY STARTOWE

Numery startowe będą do odbioru w dniu imprezy w biurze zawodów. Biuro zawodów jest czynne od godziny 8:30. Zachęcamy, aby po odbiór zgłaszać się minimum 45 minut przed planowaną godziną startu.

Przy odbiorze pakietu należy podać obsłudze numery oraz godzinę startu w wyścigu.

Pozwoli to na spokojny montaż numerów na rowerach. Opaski zaciskowe otrzymają Państwa wraz z numerami.

Nie ma możliwości rejestracji w dniu wyścigu. Lista dostępnych numerów startowych została wyczerpana.

 

OPŁATY

Uczestnictwo w tegorocznej, XI edycji wyścigu Ojcowie na Start jest BEZPŁATNE.

Otrzymaliśmy dofinansowanie na organizację wydarzenia z Urzędu Dzielnicy Wawer. DZIĘKUJEMY!

 

BARDZO WAŻNE

Każdy uczestnik musi mieć przyczepiony dokładnie ten numer, który został dla niego przypisany.
Numery startowe Rodziców również zawierają chip, a więc czas Rodziców będzie sczytywany, ale nie będzie klasyfikowany w żadnej kategorii.

Ważne, żeby każde dziecko, miało właściwy numer do analizy wyników klasyfikacji we wprowadzonej przez Rodziców kategorii wiekowej.
Bardzo prosimy, aby startować o zadeklarowanej w zgłoszeniu godzinie.

 

SEKTORY

Przewidziane są dwa SEKTORY o numerach 1 oraz 2.

Sektor 1 – ustawiają się w nim drużyny startujące o najbliższej godzinie wg. listy startowej.

Sektor 2 – przewidziany jest dla osób oczekujących na swoją godzinę startu.

 

BEZPIECZEŃSTOWO

Pamiętajmy o zaopatrzeniu uczestników wyścigu w KASKI ochronne. Trasa jest piaszczysta, głównie duktami leśnymi. Chcielibyśmy, aby to była wspaniała przygoda dla wszystkich dzieci biorących udział, więc rywalizujmy sportowo, ale nie za wszelką cenę.
Kask Dla Dziecka Na Rower - Jak Wybrać Najlepszy?

Grupy startowe są stosunkowo niewielkie i w dużych odstępach czasowych co 15 min, jednakże są dość zróżnicowane wiekowo, dlatego dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i wymijajmy ich z odpowiednim dystansem.

Wyścig zabezpieczają służby policja i straż miejsca, a do naszej dyspozycji jest również zespół ratownictwa medycznego. Wyścig zabezpiecza 40 osób, które stoją na każdym skrzyżowaniu i zakręcie trasy. Te osoby wskazywały będą drogę, ale w przypadku sytuacji niebezpiecznej, można się również do nich zwrócić, aby poinformować odpowiednie służby.

 

WSZYSTKIE DZIECI WYGRYWAJĄ (odbiór nagród)

Dekoracja zwycięzców oraz odbiór pamiątkowych medali i dyplomów na terenie pikniku rodzinnego: Szkoła ŻAGLE ul. Pożaryskiego 28, wejście od strony ul. Żegańskiej [GPS adres Żegańska 19] pinezka – https://goo.gl/maps/BS3VQgvaf46uC2w57

Dla wszystkich zgłoszonych dzieci przygotowany został pamiątkowy MEDAL I DYPLOM. Zgodnie z kategoriami wiekowymi oraz oddzielną klasyfikacją chłopców i dziewczynek na scenie około godziny 14.00 nagrodzonych pucharami zostanie 54 młodych sportowców.

GDZIE PARKUJEMY?

Specjalnie dla uczestników otwarty zostanie kilometr od miejsca Startu/Mety duży parking na ponad 300 samochodów przy przedszkolu nr 85 Leśny zakątek link do pinezki – https://goo.gl/maps/34GD8NQ3Vx315qqr6
Zachęcamy do parkowania właśnie w tym miejscu. Przejazd może być dobrą rozgrzewką przed wyścigiem. Choć nasze działania wspiera Straż Miejska i Policja, nie mamy niestety wpływu zgłoszenia mieszkańców dot. nieprawidłowego parkowania. Pozostawienie samochodu na tym parkingu pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki za wycieraczką.

 

START RODZICÓW W DWÓCH WYŚCIGACH (MINI WYŚCIG ORAZ WYŚCIG GŁÓWNY)

Nie ma żadnych przeciwskazań żeby Rodzic wystartował w dwóch wyścigach. Jest to nawet wskazane =)

Dzieci mogą wystartować wyłącznie w jednym wcześniej wybrany wyścigu, zgodnym z kategorią wiekową. Rodzice, którzy startują w dwóch wyścigach powinni przewidzieć opiekę dla oczekującego na swój start dziecka.

 

ZAREZERWUJ CZAS DLA CAŁEJ RODZINY NA PIKNIK

Zaplanuj czas na piknik po przejechaniu wyścigu – rodzinny grill, wata cukrowa, lody, konkurencje sportowe oraz kolejna edycja – Rodzinnego Festiwalu Matematycznego dla dzieci w wieku 5-7 umilą czas po rywalizacji sportowej.

Miejsce pikniku: Szkoła ŻAGLE ul. Pożaryskiego 28, wej. od strony ul. Żegańskiej [GPS adres Żegańska 19] pinezka – https://goo.gl/maps/BS3VQgvaf46uC2w57

RODZINNY FESTIWAL MATEMATYCZNY

Bezpośrednio po wyścigu mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną odsłonę matematyki z Lego!

Matematyka to nie tylko różne działania matematyczne, lecz coś więcej. Klocki Lego tworzą otoczenie modelujące szeroki zakres matematyczny od przeróżnych łamigłówek matematycznych aż po proste działania matematyczne. Ulubione klocki naszych pociech pozwalają również łączyć przyjemne z pożytecznym w myśl słów Ignacego Krasickiego „bawiąc uczyć”.

Rodzinny Festiwal Matematyczny to konkurs o charakterze zadaniowym – nastawiamy się na dobrą zabawę, a nie rywalizację z innymi uczestnikami. Każdy ze zgłoszonych uczestników otrzyma upominek za udział w konkursie: medal, koszulkę oraz gadżet niespodziankę! Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5 – 7lat.

WYNIKI 

Po uroczystej dekoracji zwycięzców wyniki będą dostępne na stronie – SP ŻAGLE » Sternik Warszawa

 POZOSOTAŁE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  • Obydwie trasy rozpoczynają i kończą się na skrzyżowanie ulic Świebodzińskiej i Traktu Napoleońskiego – okolice Szkoły Podstawowej 138 i wiodą ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwała POLICJA, STRAŻ MIEJSKA oraz wolontariusze usytuowanych po całej trasie.
  • Przybliżone długości tras:
    • Wyścig główny 6 km
    • Mini-wyścig 3 km
  • Odbiór numerów startowych możliwy jest na 45  min przed zadeklarowanym startem.
  • PAMIĘTAJ O ZABRANIU KASKU DLA SIEBIE I SWOICH DZIECI – jest to jeden z podstawowych warunków bezpieczeństwa, który umożliwia uczestnictwo w wyścigu
  • Nie boimy się deszczowej pogody. Startujemy niezależnie od warunków pogodowych.