2 listopada 2022

Piłkarze ŻAGLI w dwunastce najlepszych szkół w Warszawie

Brawo dla reprezentacji!

Nasza piłkarska przygoda trwała naprawdę długo. We wtorkowe przedpołudnie, 25 października, walczyliśmy w ćwierćfinałach warszawskich mistrzostw szkół podstawowych w piłce nożnej klas 7–8. Jednak zanim do tego doszło, okazaliśmy się najlepsi wśród szkół w dzielnicy Wawer. Jeszcze we wrześniu w świetnym stylu wygraliśmy wszystkich pięć spotkań, kwalifikując się do turnieju warszawskiego. W czwartek, 20 października, rozegraliśmy dwa mecze w pierwszym etapie warszawskim, wygrywając z reprezentacją Mokotowa 3:1 oraz ponieśliśmy porażkę 1:4 z Targówkiem. Dzięki wygranej ze szkołą reprezentującą Mokotów awansowaliśmy do kolejnego etapu. Nasi piłkarze dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka, niemniej drużyny na tym etapie okazały się lepsze. Z Ursynowem przegraliśmy wyraźnie 0:6, natomiast z Żoliborzem byliśmy bardzo bliscy remisu, który dałby nam szansę na dalszą walkę. Ostatecznie mecz zakończył wynikiem 1:2 i zakończyliśmy turniej na poziomie miejsc 9–12. Po meczu widziałem u chłopaków wielkie rozczarowanie i zawód wynikający z charakteru sportowca oraz chęci osiągniecia jeszcze lepszego wyniku. Chłopaki, głowy do góry! Osiągnęliście wspaniały rezultat i godnie reprezentowaliście szkołę na arenie wawerskiej i warszawskiej. Brawo!
Szkołę w rozgrywkach reprezentowali:
Samuel Prina Cerai, Adam Kłyszewski, Stefan Bojemski, Michał Glapa, Jan Staszak, Aleksander Filochowski, Jakub Szostak, Mikołaj Krzyżowski, Michał Konecko, Stanisław Średziński.