22 maja 2024

Drodzy Uczestnicy wyścigu Ojcowie na START!

WYNIKI edycji 2024 wg. kategorii – KLIK

Grupy startowe są stosunkowo niewielkie i w dużych odstępach czasowych co 15 min, jednakże są dość zróżnicowane wiekowo, dlatego dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i wymijajmy ich z odpowiednim dystansem.

Wyścig zabezpieczają służby: policja i straż miejska, a do naszej dyspozycji jest również zespół ratownictwa medycznego.
Wyścig zabezpiecza 40 osób, które stoją na każdym skrzyżowaniu i zakręcie trasy.
Te osoby wskazywały będą drogę, ale w przypadku sytuacji niebezpiecznej, można się również do nich zwrócić, aby poinformować odpowiednie służby.

WSZYSTKIE DZIECI WYGRYWAJĄ (odbiór nagród)

Dekoracja zwycięzców oraz odbiór pamiątkowych medali i dyplomów na terenie pikniku rodzinnego: Szkoła ŻAGLE ul. Pożaryskiego 28, wejście od strony ul. Żegańskiej [GPS adres Żegańska 19] | LOKALIZACJA[KLIK]
Dla wszystkich zgłoszonych dzieci przygotowany został pamiątkowy MEDAL I DYPLOM.
Zgodnie z kategoriami wiekowymi oraz oddzielną klasyfikacją chłopców i dziewczynek na scenie około godziny 14.00 nagrodzonych pucharami zostanie 54 młodych sportowców.

GDZIE PARKUJEMY?

Specjalnie dla uczestników otwarty zostanie kilometr od miejsca Startu/Mety duży parking na ponad 300 samochodów przy przedszkolu nr 85 Leśny zakątek | LOKALIZACJA[KLIK]
Zachęcamy do parkowania właśnie w tym miejscu. Przejazd może być dobrą rozgrzewką przed wyścigiem. Choć nasze działania wspiera Straż Miejska i Policja, nie mamy niestety wpływu zgłoszenia mieszkańców dot. nieprawidłowego parkowania. Pozostawienie samochodu na tym parkingu pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki za wycieraczką.

START RODZICÓW W DWÓCH WYŚCIGACH (MINI WYŚCIG ORAZ WYŚCIG GŁÓWNY)

Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby Rodzic wystartował w dwóch wyścigach. Jest to nawet wskazane 😊
Dzieci mogą wystartować wyłącznie w jednym wcześniej wybrany wyścigu, zgodnym z kategorią wiekową.
Rodzice, którzy startują w dwóch wyścigach powinni przewidzieć opiekę dla oczekującego na swój start dziecka.

ZAREZERWUJ CZAS DLA CAŁEJ RODZINY NA PIKNIK

Zaplanuj czas na piknik po przejechaniu wyścigu – rodzinny grill, wata cukrowa, lody, konkurencje sportowe oraz kolejna edycja Rodzinnego Festiwalu Naukowego dla dzieci w wieku 5-9 umilą czas po rywalizacji sportowej.
Miejsce pikniku: Szkoła ŻAGLE ul. Pożaryskiego 28, wejście od strony ul. Żegańskiej [GPS adres Żegańska 19] | LOKALIZACJA[KLIK]

RODZINNY FESTIWAL NAUKOWY

Bezpośrednio po wyścigu mamy przyjemność zaprosić Państwa na Finał Rodzinnego Festiwalu Naukowego!
Zapewniamy świetną rodzinną zabawę i niezapomniane doznania naukowe.
Start rodzinnych drużyn w godzinach 12.00-14:00
Wszyscy uczestnicy otrzymają upominek oraz dyplom za udział w festiwalu. A to nie koniec! Podczas gali finałowej 25 maja, czeka na Was losowanie nagród głównych – biletów do MAJALANDU!
Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji na wspólną zabawę i naukę!

Wyzwania czekające na uczestników podczas finału:
– Rezem do celu
– Szwajcarski ser
– Labirynt logiczny
– Ruchomy obraz
– Magnetyczne piłkarzyki
– Rodzinny most
– Zręcznościowa ścieżka

WYNIKI
Po uroczystej dekoracji zwycięzców wyniki będą dostępne na stronie Szkoły ŻAGLE w sekcji AKTUALNOŚCI[KLIK]

POZOSOTAŁE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Obydwie trasy rozpoczynają i kończą się na skrzyżowanie ulic Świebodzińskiej i Traktu Napoleońskiego – okolice Szkoły Podstawowej 138 i wiodą ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwała POLICJA, STRAŻ MIEJSKA oraz wolontariusze usytuowanych po całej trasie.
• Przybliżone długości tras:
o Wyścig główny 7 km
o Mini-wyścig 3 km
• Odbiór numerów startowych możliwy jest na 45 min. przed zadeklarowanym startem.
PAMIĘTAJ O ZABRANIU KASKU DLA SIEBIE I SWOICH DZIECI – jest to jeden z podstawowych warunków bezpieczeństwa, który umożliwia uczestnictwo w wyścigu

Nie boimy się deszczowej pogody. Startujemy niezależnie od warunków pogodowych.