13 marca 2024

Dream Team z Pożaryskiego 28

Historyczny sukces naszych koszykarzy

W dniach 27–29 lutego w Szkole Podstawowej nr 204 przy ul. Bajkowej zorganizowano Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Koszykówce chłopców (dla klas 7–8SP). Nasza szkolna drużyna przygotowywała się do tego turnieju niemalże od początku roku.

Po losowaniu znaleźliśmy się w grupie pierwszej, która swoje rozgrywki miała we wtorek. Tego dnia odnotowaliśmy trzy pewne zwycięstwa i pierwsze miejsce w grupie. W czwartek mieliśmy zagrać w finałach.

Półfinał z SP124 okazał się również formalnością. W finale czekał na nas gospodarz turnieju, klasa sportowa z SP204. Przy ogłuszającym dopingu uczniów gospodarzy od pierwszego gwizdka ŻAGLE Team budował skromną, ale pewną przewagę nad przeciwnikiem. Bardzo dobra skuteczność w ataku oraz mocna i szczelna obrona doprowadziły nas (ku rozpaczy przeciwników) do ostatniej syreny meczu. Na tablicy wynik 30-25 dla… ŻAGLI! Wielka radość w naszych szeregach. Przewaga nie była zbyt duża, walka więc trwała do ostatniego gwizdka. Jeszcze tylko taniec zwycięstwa i dekoracja.

To historyczny sukces naszych koszykarzy – na tym poziomie nigdy nie wygraliśmy turnieju dzielnicowego! Naszym koszykarzom należą się wielkie gratulacje za wynik i styl, w jakim go osiągnęli!

Od poniedziałku, 4 marca ŻAGLE Dream Team będzie reprezentował Dzielnicę Wawer na Mistrzostwach Warszawy – trzymajcie kciuki i śledźcie nas na FB!