3 listopada 2023

Chór ŻAGLI w Kościele Wizytek

Zapraszamy na msze święte z niezwykłą oprawą

Już 12 listopada o godzinie 13:00 chór szkoły ŻAGLE powróci do kościoła Sióstr Wizytek, aby kontynuować tradycję wspólnej modlitwy i dzielenia się muzyką. Cieszymy się, że po pół roku przerwy nasza wspólna przygoda toczy się dalej! W tym miesiącu udało się nareszcie zebrać pełny skład chóru i po pierwszych próbach możemy już myśleć o planowaniu występów.

Listopad to czas, w którym szczególnie wspominamy tych, którzy już odeszli z tego świata. Warto pamiętać, że modlitwy za dusze naszych bliskich potrafią nas uczyć także wielcy artyści. Dlatego tym razem Mszę św. w intencji wszystkich rodzin, pracowników i przyjaciół szkoły ŻAGLE uświetni „Lacrimosa” z „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta – poruszająca pieśń o zmartwychwstałej ludzkości, która idąc na sąd ostateczny błaga Boga o miłosierdzie.

To zresztą nie jedyny utwór Mozarta, który przygotowujemy: zabrzmi także słynne „Ave verum” oraz kanon „Dona nobis pacem” – jako modlitwa o tak bardzo potrzebny nam dzisiaj pokój. Poza tym, nie zabraknie znanych z poprzednich występów utworów Oli Giejlo, G. O. Pitoniego, M. Frisiny czy G. P. Palestriny.

Serdecznie zapraszamy!