8 września 2021
  • 3 uczniów z Liceum zdało CAE (Certificate in Advanced English) tym jeden na poziomie Proficiency. Uzyskanie certyfikatu Advanced otwiera drogę do studiowania w języku angielskim na całym świecie; pozwala także uczyć na poziomie szkoły podstawowej czy liceum.
  • 20 certyfikatów FCE w klasach 7 SP- 3LO. 4 certyfikaty zdane na poziomie advanced! Ponadto pierwszy raz w historii egzaminów w naszej szkole, 2 uczniów klasy 7 podeszło do FCE i zdało go na ocenę B (bardzo niewiele zabrakło do oceny A).
  • 22 certyfikaty PET (Preliminary English Test) w klasach 6 – 8 SP. Pierwszy raz do tego certyfikatu podeszło 4 uczniów z klasy 6; dwóch z nich zdało go na ocenę A.
  • 22 certyfikaty KET (Key English Test).
  • 33 certyfikaty YLE (Young Learners English).

Od 2015 roku Szkoła Żagle uczestniczy w programie Cabridge English Exam Preparation Center. Co roku do egzaminów Cambridge English na różnych poziomach przystępuje ok 100 uczniów uzyskując świetne wyniki. Jest to dobra okazja do sprawdzenia postępów w nauce j. angielskiego w Szkole Podstawowej i Liceum. Egzaminy przeprowadzane są przez certyfikowane centrum egzaminacyjne LANG LTC na terenie Szkoły.